.

Simitri® HD: nejnovější generace polymerovaného toneru od Konica Minolta

Technologie Konica Minolta, použitá pro výrobu polymerovaného toneru Simitri HD, zlepšuje kvalitu černobílého i barevného tisku. Protože částice toneru Simitri HD jsou menší a mají shodný tvar, je možné při tisku reprodukovat jemnější linky a i drobný text s ostrými obrysy. Fotografie a kresby je pak možné tisknout s přirozenějšími barvami a lepšími polotóny. Protože toner obsahuje vosk, mohou stroje používat bezolejovou fixaci, takže výsledné barvy jsou jasné a živé. Navíc je výroba toneru Simitri HD šetrná k životnímu prostředí, protože snižuje emise CO2, NOx a SOx přibližně o 40%. Toner Simitri HD je nejmodernější generací toneru, určeného pro digitální éru.

Výborná kvalita obrazu

Protože tonerové částice jsou malé, stejnorodé a obsahují vysoký podíl barviva, je kvalita tisku obdobná jako u ofsetu a trvanlivost výtisků ho dokonce výrazně předčí.

Stejnorodé částice toneru zabezpečují přesné umístění toneru na papír, takže výsledkem jsou přesné, ostré hrany písem a plynulé barevné přechody. Použitý typ barviva pak zajišťuje vysoký rozsah zobrazitelných barev, který překonává ofsetový tisk.

.

Vysoká odolnost výtisků

Toner Simitri HD odolává působení slunečního (UV) záření a výsledné výtisky jsou odolné i proti vlhkosti. Lze je tedy použít do vývěsek, exteriérů a jsou vhodné i pro účely dlouhodobé archivace.

.
Zdroj: konicaminolta.cz